Archiwum kategorii: kryptowaluty

Kopanie Bitcoina – Na czym polega?

przez | 22 września, 2022

Jak kopać Bitcoiny i co to dokładnie znaczy? To pytanie dręczy każdego, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z rynkiem kryptowalut. Nikt z nas nie chce w końcu kupować wirtualnych walut, a zdobyć je samodzielnie. Sposobem na ich pozyskanie jest proces zwany miningiem, czyli kopalnia. Na czym polega kopanie kryptowalut? Jak wygląda kopalnia Bitcoina? Sprawdź! Kopanie kryptowalut… Czytaj dalej »

Ethereum ETH – szczegółowy opis kryptowaluty

przez | 5 września, 2022

Ethereum to zdecentralizowana, open source’owa, oparta na blockchainie platforma z własną kryptowalutą. Jego cyfrową walutą jest Ethereum (w skrócie ETH). Ethereum zostało po raz pierwszy opisane przez Vitalika Buterina w 2013 roku. Ten blockchain został opracowany przede wszystkim w celu uruchomienia kodu na zdecentralizowanej platformie komputerowej. Podobnie jak Bitcoin, Ethereum jest w stanie przekazywać wartość (value). Ethereum… Czytaj dalej »

Ripple XRP

przez | 5 września, 2022

XRP to kryptowaluta używana przez system płatności Ripple. Mimo tego, że jest ona znacznie mniej popularna niż Ethereum czy Bitcoin, zasługuje na uwagę osób zainteresowanych rynkiem wirtualnych aktywów. Jest bowiem jednym z najbardziej zaawansowanych projektów kryptowalutowych, który jako jeden z niewielu powstał przede wszystkim z myślą o instytucjach finansowych. XRP została stworzona do użytku korporacyjnego jako… Czytaj dalej »

Cardano ADA

przez | 5 września, 2022

Cardano (ADA) to wielowarstwowa platforma blockchain oparta na Proof of Stake, napisana w języku programowania Haskell i przeznaczona do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji opartych na inteligentnych kontraktach. Pochodzenie nazwy Cardano Nazwa platformy pochodzi od nazwiska Gerolamo Cardano (1501 – 1576), wybitnego włoskiego matematyka, fizyka, biologa, chemika, astrologa, filozofa, pisarza i hazardzisty. Ma to sens, że twórca… Czytaj dalej »

Czy bitcoin jest legalny?

przez | 3 września, 2022

Bitcoin to kryptowaluta, która od momentu swojego powstania zyskała ogromną ilość zwolenników. Mimo tego, że w ostatnich latach wartość bitcoina przechodziła kilka sporych kryzysów, a wahania bywają naprawdę duże, to jest to w dalszym ciągu zdecydowanie najbardziej wartościowa kryptowaluta z dostępnych na rynku. Wiele osób wciąż jednak zadaje sobie pytanie o to, czy Bitcoin jest… Czytaj dalej »

Ethereum merge – odliczanie z obawami

przez | 30 sierpnia, 2022

Emocje związane z Ethereum Merge rosną. To przedsięwzięcie, które wzbudza zainteresowanie niemal u każdego, kto jest częścią świata kryptowalut. Cała branża z zapartym tchem czeka na wprowadzenie ulepszenia, które sprawi, że blockchain Ethereum zostanie przesunięty z mechanizmu konsensusu, który bazuje na dowodach pracy, na ten oparty na dowodzie stawki. Zwolennikiem takiego protokołu jest między innymi… Czytaj dalej »

Halving bitcoina – co to jest i kiedy czeka nas kolejny?

przez | 27 sierpnia, 2022

Halving bitcoina to zjawisko, które znacząco obniża „wynagrodzenie” dla górników kryptowaluty za wydobycie bloku. Wydarzenie to jednak często wiąże się z pojawieniem się hossy na rynku. Za sprawą halvingu bitcoin zwiększył swoją wartość nawet o 8300%! Czym jest halving bitcoina? Ilość bitcoinów na rynku jest ograniczona. Najdroższa kryptowaluta świata została zaprojektowana w taki sposób, aby… Czytaj dalej »

Bitcoin, BTC – czym jest i ile kosztuje?

przez | 27 sierpnia, 2022

Bitcoin bez żadnych wątpliwości jest od dłuższego czasu najpopularniejszą kryptowalutą dostępną na rynku cyfrowych walut. Bitcoin powstał w 2009 roku i choć na rynku w tej chwili można wyróżnić ponad 4 tysiące różnych kryptowalut, to właśnie BTC cieszy się największym zainteresowaniem inwestorów, jednocześnie osiągając spektakularne ceny na giełdach kryptowalut. Czym jest Bitcoin? Czym charakteryzuje się… Czytaj dalej »