Archiwum kategorii: Bitcoin

Kopanie Bitcoina – Na czym polega?

przez | 22 września, 2022

Jak kopać Bitcoiny i co to dokładnie znaczy? To pytanie dręczy każdego, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z rynkiem kryptowalut. Nikt z nas nie chce w końcu kupować wirtualnych walut, a zdobyć je samodzielnie. Sposobem na ich pozyskanie jest proces zwany miningiem, czyli kopalnia. Na czym polega kopanie kryptowalut? Jak wygląda kopalnia Bitcoina? Sprawdź! Kopanie kryptowalut… Czytaj dalej »

Czy bitcoin jest legalny?

przez | 3 września, 2022

Bitcoin to kryptowaluta, która od momentu swojego powstania zyskała ogromną ilość zwolenników. Mimo tego, że w ostatnich latach wartość bitcoina przechodziła kilka sporych kryzysów, a wahania bywają naprawdę duże, to jest to w dalszym ciągu zdecydowanie najbardziej wartościowa kryptowaluta z dostępnych na rynku. Wiele osób wciąż jednak zadaje sobie pytanie o to, czy Bitcoin jest… Czytaj dalej »

Halving bitcoina – co to jest i kiedy czeka nas kolejny?

przez | 27 sierpnia, 2022

Halving bitcoina to zjawisko, które znacząco obniża „wynagrodzenie” dla górników kryptowaluty za wydobycie bloku. Wydarzenie to jednak często wiąże się z pojawieniem się hossy na rynku. Za sprawą halvingu bitcoin zwiększył swoją wartość nawet o 8300%! Czym jest halving bitcoina? Ilość bitcoinów na rynku jest ograniczona. Najdroższa kryptowaluta świata została zaprojektowana w taki sposób, aby… Czytaj dalej »

Bitcoin, BTC – czym jest i ile kosztuje?

przez | 27 sierpnia, 2022

Bitcoin bez żadnych wątpliwości jest od dłuższego czasu najpopularniejszą kryptowalutą dostępną na rynku cyfrowych walut. Bitcoin powstał w 2009 roku i choć na rynku w tej chwili można wyróżnić ponad 4 tysiące różnych kryptowalut, to właśnie BTC cieszy się największym zainteresowaniem inwestorów, jednocześnie osiągając spektakularne ceny na giełdach kryptowalut. Czym jest Bitcoin? Czym charakteryzuje się… Czytaj dalej »