Bitcoin, BTC – czym jest i ile kosztuje?

przez | 27 sierpnia, 2022

Bitcoin bez żadnych wątpliwości jest od dłuższego czasu najpopularniejszą kryptowalutą dostępną na rynku cyfrowych walut. Bitcoin powstał w 2009 roku i choć na rynku w tej chwili można wyróżnić ponad 4 tysiące różnych kryptowalut, to właśnie BTC cieszy się największym zainteresowaniem inwestorów, jednocześnie osiągając spektakularne ceny na giełdach kryptowalut.

Czym jest Bitcoin? Czym charakteryzuje się właśnie ta kryptowaluta i dlaczego warto się nią zainteresować? Ile kosztuje Bitcoin oraz gdzie możesz dokonać zakupu tej kryptowaluty? Jeśli oczekujesz odpowiedzi na te pytania, postaramy się rozwiać wszystkie twoje wątpliwości i pomóc ci postawić pierwsze kroki w świecie kryptowalut, który ma do zaoferowania dużo więcej niż może ci się wydawać.

Bitcoin – podstawowe informacje

Bitcoin został stworzony przez grupę lub osobę pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. BTC to cyfrowa waluta, która oparta jest na sieci P2P, używając zdecentralizowanej bazy danych, dzięki czemu kryptowaluta nie podlega zewnętrznie żadnemu bankowi centralnemu, czy wpływom rządowym. Inwestor nabywając Bitcoina, otrzymuje prywatny klucz kryptograficzny, który pozwalana dokonanie dowolnych transakcji z cyfrową walutą, lub przechowanie jej w portfelu kryptowalut.

Czym charakteryzuje się Bitcoin? Dzięki BTC możesz dokonać w pełni anonimowej transakcji, w tym zakupów online, wymiany na inną kryptowalutę, czy sprzedaży na giełdzie. Bitcoin posługuje się unikalnym kluczem, który nie tylko zapewnia anonimowość użytkownika w sieci, ale także gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo wszystkich transakcji.

Transakcje z wykorzystaniem Bitcoina oferują mniej opłat, szczególnie w przypadku operacji związanych z dużymi kwotami. Co więcej, korzystając z cyfrowej waluty każdy użytkownik, może mieć pewność szybkości transakcji, gdyż cała sieć działa niezależnie przez całą dobę.

Bitcoin jest walutą, która nie podlega inflacji, dzięki czemu to doskonały sposób, by zainwestować pieniądze, choć oczywiście trzeba pamiętać, że to inwestycja ryzykowna, a dodatkowo może okazać się długoterminowa.

Ile kosztuje Bitcoin i gdzie kupić BTC?

Cena Bitcoina zmienia się w czasie rzeczywistym, co oznacza, że kurs kryptowaluty, może zmienić się wielokrotnie nawet w ciągu jednego dnia. Decydując się na kupno BTC, warto więc na bieżąco śledzić kurs Bitcoina i aktualizować informacje związane z tym, czy to lepszy moment na dalsze inwestycje i kupno BTC, czy może doskonały moment na sprzedaż lub wymianę tej kryptowaluty. Gdzie sprawdzić cenę Bitcoina? Zachęcamy do śledzenia kursów, na giełdach, które oferują aktualne informacje.

Jaką giełdę kryptowalut wybrać? Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę w świecie kryptowalut, zdecydowanie pomoże ci w tym sprawdzona i bezpieczna giełda, która oferuje swoje usługi w języku polskim, zapewniając także możliwość kupna BTC za złotówki. Pod tym względem zachęcamy w szczególności do skorzystania z giełdy BitBay oraz Binance.

  • BitBay to największa polska giełda na rynku kryptowalut, która wymaga dwuetapowej weryfikacji klienta, ale oferuje bardzo elastyczne transakcje w kilku najpopularniejszych walutach w tym w złotówkach. Bitbay zapewnia dostęp do ponad 40 kryptowalut, a polscy klienci mogą skorzystać z supportu w ojczystym języku.
  • Binance to największa międzynarodowa giełda, działająca globalnie, ale oferująca wiele udogodnień dla użytkownika lokalnego. Polscy inwestorzy mogą oczekiwać strony dostępnej w języku polskim, a także możliwości kupienia wybranej kryptowaluty za złotówki. Binance gwarantuje także szybszy dostęp do transakcji, dając taką możliwość klientom, którzy nie chcą dokonywać pełnej weryfikacji konta. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *