Ethereum merge – odliczanie z obawami

przez | 30 sierpnia, 2022

Emocje związane z Ethereum Merge rosną. To przedsięwzięcie, które wzbudza zainteresowanie niemal u każdego, kto jest częścią świata kryptowalut. Cała branża z zapartym tchem czeka na wprowadzenie ulepszenia, które sprawi, że blockchain Ethereum zostanie przesunięty z mechanizmu konsensusu, który bazuje na dowodach pracy, na ten oparty na dowodzie stawki. Zwolennikiem takiego protokołu jest między innymi Vitalik Buterin. Szacuje się, że dzięki temu sieć stanie się znacznie bardziej wydajna pod względem prędkości, wzrośnie również bezpieczeństwo. Co istotne, zmaleje też zużycie energii. I to zauważalnie, bowiem aż o 99,5%!

Odliczanie do uruchomienia Merge rozpoczęte

Oficjalnie poinformowano już o dacie uruchomienia Merge. Fundacja Ethereum ogłosiła, że będzie to miało miejsce między dziesiątym a dwudziestym września tego roku. Wyjątkowość całego wydarzenia podkreśli aktualizacja Bellatrix, która już od szóstego września rozpocznie odliczanie do tego konkretnego dnia.

Nie wszyscy jednak wykazują się optymizmem. Wśród programistów Ethereum znajdują się również sceptycy, którzy obawiają się wystąpienia nieprawidłowości. Według nich sieć nie wydaje się być w pełni gotowa na tak kluczowy dla świata kryptowalut krok. Aby zapobiec nieporozumieniom, projekt open – source Go Ethereum prowadzony na GitHub koncentruje się na bieżącym komunikowaniu potencjalnych problemów. Poinformowano między innymi o błędzie w aktualizacji Gett 1.10.22, Go Ethereum, który uznany był za potencjalnego sprawcę nieprawidłowości trie/estate. Rozwiązaniem okazała się poprawka – Sentry Omega.

Wizja ewentualnych niedogodności nie przeraża jednak większości osób należących do społeczności zrzeszonej wokół kryptuwalut. Z nadzieją spoglądają oni w przyszłość, upatrując w nadchodzących zmianach dużej szansy na bardziej efektywne i zoptymalizowane prowadzenie działalności. Świadczą o tym liczne, publikowane w Internecie posty i wiadomości. O tym, jak zaprezentuje się rzeczywistość, będzie można przekonać się już niedługo.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *