Archiwum kategorii: porady

Wolumen kryptowaluty – co to jest?

przez | 22 września, 2022

Wybór kryptowaluty, w którą naprawdę warto zainwestować, nie jest łatwy – pomimo tego, rynek krypto z każdym kolejnym rokiem przyciąga kolejnych inwestorów. Przed inwestycją warto jednak zapoznać się z podstawowymi definicjami dotyczącymi kryptowalut, a taką z pewnością jest definicja wolumenu obrotu. Dziś wyjaśnimy, czym tak naprawdę jest wolumen kryptowaluty, jakie pełni funkcje, a także w… Czytaj dalej »

Portfele Bitcoin – czym są, jak je założyć, jakie są rodzaje

przez | 22 września, 2022

Ze względu na to, że Bitcoin jest walutą wirtualną, nie ma postaci fizycznej. Jak zatem łatwo się domyślić każdy, kto decyduje się na zakup tej waluty, musi przechowywać ją w przestrzeni wirtualnej. Przy gromadzeniu i przechowywaniu Bitcoinów stosowane są specjalne portfele. Czym jest portfel Bitcoin? Bitcoin, choć nikt się tego tak naprawdę nie spodziewał, szybko… Czytaj dalej »

Portfel papierowy BTC – co warto o nim wiedzieć?

przez | 12 września, 2022

Papierowy portfel wyróżnia się dużym stopniem bezpieczeństwa. Jest to związane z brakiem połączenia z siecią, co jest skutecznym zabezpieczeniem przed ewentualnymi kradzieżami. Dla wielu czytelników zagadnienie to może być jednak czymś niezrozumiałym. Co należy wiedzieć o kluczu prywatnym i publicznym portfela BTC? Czym jest papierowy portfel bitcoin? W jaki sposób utworzyć portfel papierowy BTC? Jakie wady portfela papierowego… Czytaj dalej »

Jak zarabiać na spadkach kryptowalut? Czy jest to możliwe? Wyjaśniamy, jak to zrobić!

przez | 12 września, 2022

Jeszcze do niedawna inwestycja w kryptowaluty była uznawana za źródło pewnego zysku. Niestety dynamicznie zmieniająca się sytuacja na światowych rynkach spowodowała obniżenie ich wartości. Hossa i następująca po niej bessa, to naturalne zjawisko w finansach. Wytrawni inwestorzy są na to przygotowani. Jednak nowicjusze mogą pod wpływem spadków podejmować pochopne decyzje. Jak zatem wykorzystać zmieniającą się… Czytaj dalej »

Czy weryfikacja na KYC na giełdach czy jest bezpieczna?

przez | 12 września, 2022

Kryptowaluty na dzień dzisiejszy cieszą się ogromną popularnością. Zainteresowanie zarówno sprzedażą, jak i kupnem walut cyfrowych to powszechne zjawisko, które rozpowszechniło się stosunkowo niedawno. Czym jest KYC dla giełd kryptowalutowych? Na czym dokładnie polega? Jakie zalety i wady weryfikacji KYC możemy wyróżnić? Z jakimi zagrożeniami należy liczyć się w przypadku braku KYC dla giełdy? Kto najczęściej decyduje się… Czytaj dalej »

Mail z szantażem bitcoin – jak się zachować po otrzymaniu takiej wiadomości?

przez | 12 września, 2022

Oszustwa na Bitcoin to coraz powszechniejsze zjawisko. Coraz więcej osób otrzymuje wiadomości e-mail od hakerów z informacją, że ich dane zostały wykradzione i w ich rękach pozostają kompromitujące nagrania. W wiadomości pojawia się również żądanie zapłaty w Bitcoinie czy innej kryptowalucie pod groźbą ujawnienia kompromitujących informacji. Jak się w takiej sytuacji zachować? Przede wszystkim nie… Czytaj dalej »

Staking kryptowalut

przez | 8 września, 2022

Co to jest staking? Staking jest jednym z terminów, powiązanych z kryptowalutami. Jest on sposobem na zarabianie nagród w zamian za posiadanie kryptowalut. Staking umożliwiają niektóre z kryptowalut, między innymi takie jak tezos, cosmos, etherum. Na ogół dzieje się to za pomocą „puli stakingowej”, co można porównać do oprocentowanej lokaty. Kryptowaluty zarabiają, ponieważ są angażowane… Czytaj dalej »

Jak i gdzie kupić ethereum?

przez | 3 września, 2022

Ethereum, a właściwie Ether (ETH), to kryptowaluta ustępująca popularnością miejsca jedynie Bitcoinowi. Dzięki dużej wartości technologicznej blockchaina, którego walutę stanowi ETH, wiele osób, nawet początkujących w świecie inwestycji kryptowalutowych, zastanawia się nad kupnem etheru. Gdzie i jak dokonać zakupu? Czy lepszym rozwiązaniem będzie giełda czy kantor, a może dedykowana platforma tradingowa? Czy zakupu można dokonać anonimowo,… Czytaj dalej »

Jak kupić bitcoina w Żabce

przez | 1 września, 2022

Bitcoin to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych kryptowalut na świecie. Od dłuższego czasu jego kurs nie spada poniżej 90 000 zł i zapewne odnotuje jeszcze wiele spektakularnych wzrostów. Jeżeli więc zastanawiasz się nad tym, by zainwestować w zakup kryptowalut – całkiem możliwe, że jest to właściwa pora, by to zrobić. Jeszcze do niedawna kryptowalutę Bitcoin można było… Czytaj dalej »

Stablecoin – co to jest?

przez | 31 sierpnia, 2022

W większości przypadków kryptowaluty charakteryzują się tym, że ich kursy nie są stabilne. Dzienne wahania niejednokrotnie przekraczają wartość nawet kilkudziesięciu procent. Istnieją jednak takie waluty cyfrowe, których cena jest stabilna w stosunku do innych aktywów. Czym są stablecoiny? Jakie ich rodzaje możemy wyróżnić i czym się charakteryzują? Dlaczego mają one tak duże znaczenie z praktycznego… Czytaj dalej »