Jak i gdzie kupić Bitcoin? Bezpieczne kupno kryptowaluty

przez | 30 sierpnia, 2022

Choć jeszcze niewiele wiesz o kryptowalutach, uważasz, że to doskonały moment, by pogłębić swoją wiedzę i przekonać się jak kupić Bitcoina? Inwestowanie w kryptowaluty stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne, nie dziwi zatem coraz więcej zapytań dotyczących tego, gdzie można kupić BTC, a także jak przeprowadzić taką transakcję bezpiecznie.

Kupno Bitcoina jest dużo łatwiejsze, niż może ci się wydawać. To inwestycja dostępna praktycznie dla każdego zainteresowanego, choć oczywiście rynek kryptowalut przyciąga w szczególności młode osoby, gotowe dowiedzieć się czegoś więcej o inwestycji tego typu, licząc na duże profity w przyszłości. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak i gdzie kupić Bitcoina, robisz pierwszy krok w kierunku zarabiania z pomocą BTC oraz innych kryptowalut.

Bitcoin najważniejsze informacje

Czym jest Bitcoin? Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta, a wiele osób, choć poważnie myśli o kupnie tej kryptowaluty, nie zdaje sobie sprawy jak zdefiniować BTC. Bitcoin to wirtualna waluta, która została stworzona przez organizację lub osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Bitcoin zadebiutował w 2009 roku. Wartość Bitcoina zależy od zmiennego kursu, który ustanawiany jest w czasie rzeczywistym, co oznacza, że koszt jednostki może zmieniać się nawet wielokrotnie w ciągu jednego dnia.

Bitcoin, a także inne popularne kryptowaluty gwarantują anonimowe transakcje, dając duże bezpieczeństwo, gdyż cały system kryptowalu opiera się wyłącznie na transferach środków między osobami, które są rzeczywistymi właścicielami danej kryptowaluty. Każdy użytkownik sieci BTC posiada swój elektroniczny portfel, dzięki któremu może zarządzać kluczami kryptograficznymi i decydować się na dalsze działania związane z inwestycją, w tym kupno kolejnych jednostek ich sprzedaż, czy wymianę.

Gdzie kupić BTC?

Gdzie kupić Bitcoina nie martwiąc się dodatkowymi opłatami, czy skomplikowanymi formalnościami? Jest kilka rozwiązań, które pomogą ci całkowicie bezpiecznie kupić BTC i rozpocząć inwestycję twoich oszczędności.

Decydując się na kupno Bitcoina, a także innej kryptowaluty, możesz skorzystać z pomocy kantora kryptowalut oraz bardzo popularnych giełd kryptowalut. Oba rozwiązania zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i prosty start dla osób, które dopiero zaczynają interesować się wirtualnymi walutami.

Kantor kryptowalut pozwoli na prostą transakcję, dzięki czemu bez problemu dzięki gotówce kupisz BTC. Kantory kryptowalut działają w pełni elektronicznie, a użytkownicy decydujący się na takie transakcje mają możliwość założenia konta wraz z otwarciem portfela kryptowalut, co ułatwia kupno pierwszego Bitcoina. Warto mieć na uwadze, że kantor kryptowalut, podobnie jak tradycyjny kantor wymiany walut, pobierze od ciebie prowizję za wykonaną transakcję. Warto zatem sprawdzić, czy korzystniejszym rozwiązaniem nie okaże się kupno BTC na giełdzie.

Giełda kryptowalut zapewnia zdecydowanie najkorzystniejsze warunki kupna i sprzedaży Bitcoina. Aktualny kurs BTC pomoże ci śledzić to, kiedy opłaca się inwestować w kupno Bitcoina, a kiedy decydować się na jego sprzedaż, spodziewając się zysku. Obawiasz się, że trudno ci będzie zdecydować się na jedną giełdę kryptowalut, gdyż nie masz w tym żadnego doświadczenia? Nie musisz dłużej szukać, wystarczy, że porównasz dwie giełdy, które jesteśmy gotowi polecić naszym czytelnikom.

  • BitBay to bez wątpienia największa Polska giełda kryptowalut, która codzienne zyskuje nowych użytkowników, gotowych do założenia konta i korzystania z giełdy, która gwarantuje dostęp do wszystkich informacji, czy supportu w języku polskim. BitBay pozwala skorzystać z transakcji w złotówkach, euro, dolarach, a także funcie brytyjskim. Klient BitBay może kupić ponad 40 różnych kryptowalut, co pozwala zarówno na poważne inwestycje, jak i drobne transakcje dla osób, które dopiero zaczynają poznawać świat wirtualnych walut. Giełda kryptowalut BitBay wymaga dokładnej weryfikacji każdego użytkownika podczas jego rejestracji, dzięki temu wszystkie transakcje na giełdzie są w pełni bezpieczne. BitBay zapewnia brak dodatkowych opłat, dzięki czemu giełda gwarantuje najkorzystniejsze warunki kupna i sprzedaży Bitcoina.
  • Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie, oferującą dostęp do ponad 170 różnych kryptowalut i zapewniając transakcje z wykorzystaniem aż 55 lokalnych walut, w tym w złotówkach. Czym wyróżnia się giełda Binance? Oferuje transakcje P2P, które nie wymagają weryfikacji konta, co z pewnością zainteresuje wielu użytkowników. Binance oferuje możliwość skorzystania z giełdy w języku polskim, co pozwoli ci bez problemu dokonać wszystkich formalności i założyć bezpiecznie konto. Binance oferuje dostęp do łatwej aplikacji na telefon, dzięki czemu w każdym momencie będziesz w stanie zweryfikować aktualny kurs Bitcoina. Ogromną zaletą giełdy jest brak ukrytych kosztów.

Jak kupić Bitcoina? Poradnik krok po kroku

Do tej pory wydawało ci się, że kupno BTC lub innej kryptowaluty jest zbyt skomplikowane, a inwestycja tego typu dostępna jest wyłącznie dla wybranych osób, które już od dawna śledzą rynek kryptowalut? Przekonaj się, że kupno Bitcoina nie wymaga specjalistycznej wiedzy, czy dużego doświadczenia. Jak kupić Bitcoina na giełdzie? To proste, wystarczy, że:

  • Wybierzesz giełdę kryptowalut, która odpowiada twoim potrzebom;
  • Założysz konto, wypełniając odpowedni formularz;
  • Wybierzesz, z jakiego konta chcesz skorzystać – do wyboru będziesz mieć konto indywidualne lub konto firmowe;
  • Dokonasz dwuetapowej weryfikacji konta oraz tożsamości. Pierwszy etap weryfikacji to potwierdzenie kodu, który zostanie wysłany automatycznie na twój numer telefonu komórkowego. Następny etap weryfikacji wymaga dostarczenia skan dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego twoją tożsamość. Warto pamiętać, że pełna weryfikacja może wymagać nawet kilkunastu godzin, z uwagi na konieczność sprawdzenia wysłanych dokumentów przez pracownika giełdy.

Zakończenie weryfikacji tożsamości z sukcesem gwarantuje ci dostęp do wszystkich opcji, jakie oferuje giełda kryptowalut. Możesz zatem bez trudu złożyć zlecenie kupna Bitcoina lub innej kryptowaluty, opłacić transakcję wybraną walutą i zdecydować, czy kryptowaluta pozostanie na twoim koncie na giełdzie, czy zdecydujesz się skorzystać z portfela kryptowalut.

Kupno Bitcoina – co dalej?

Już wiesz gdzie, a także jak kupić Bitcoina. Jednak co dalej? Wirtualna waluta pozwala na anonimowe transakcje online, możesz zatem kryptowalutę potraktować jako środek płatniczy, lub zachować BTC i poczekać, aż kurs okaże się dla ciebie korzystny i sprzedać kryptowalutę lub dokupić kolejne jednostki, powiększając swoją inwestycję. Pamiętaj, że inwestując pieniądze w kryptowalutę, musisz liczyć się z ryzykiem. Czy warto zdecydować się na kupno Bitcoina? Pamiętaj, by nie inwestować wszystkich swoich oszczędności, a także świadomie szukać informacji, które pomogą ci odnaleźć się w świecie Bitcoina. Większe ryzyko to oczywiście obawa przed stratą części pieniędzy, ale także duża szansa na zwrot inwestycji i pomnożenie swoich pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *