Jak i gdzie kupić Bitcoin i inne kryptowaluty bez weryfikacji

przez | 8 września, 2021

Kryptowaluty w ostatnich latach stały się bardzo popularnym środkiem płatniczym, który wielu osobom posłużył również jako dochodowe inwestycje oraz sposób zarabiania pieniędzy. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę, który miał ogromny wpływ na rozpromowanie kryptowalut, był oczywiście Bitcoin, czyli najbardziej popularna, a zarazem rozpoznawalna waluta internetowa. Jeśli należysz do grona osób, które interesują się kryptowalutami lub dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tą metodą inwestowania, z pewnością ucieszy Cię fakt, że specjalnie z myślą o Tobie powstał ten tekst, z którego dowiesz się gdzie oraz jak można kupić Bitcoina bez weryfikacji. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz dowiedzieć się więcej, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury. 

Weryfikacja – dlaczego wiele osób jej unika?

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z kryptowalutami, często spotykają się z konieczności weryfikacji swojej tożsamości, która budzi wiele niepokojących myśli. 
Choć weryfikacja tożsamości za pomocą dowodu osobistego lub paszportu, budzi wiele kontrowersji, należy jasno zaznaczyć, że ten sposób poświadczenia jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla strony oferującej możliwość kupowania akcji, obligacji bądź też kryptowalut. Tego typu strony, bardzo często posiadają skomplikowany regulamin, który wyraźnie zabrania duplikowania kont, a weryfikacja tożsamości użytkownika jest jedynym sposobem na to, by mieć pewność co do tego, że dany konsument nie posiada wiele zapasowych kont, z którym korzysta.

Mając na uwadze to, że weryfikacja może wiązać się z wieloma nieprzyjemnościami oraz dodatkowym stresem, swoje pierwsze kroki w inwestowanie w kryptowaluty, należy stawiać na bezpiecznych oraz sprawdzonych stronach, które nie wymagają potwierdzania swojej tożsamości.

Gdzie można kupić Bitcoina bez weryfikacji?

Bitcoin jest kryptowalutą, a to z kolei oznacza, że najłatwiej jest go zdobyć na giełdzie internetowej. Aktualnie sprzedaż Bitcoinów oferuje wiele stron internetowych, z których nie wszystkie są sprawdzonymi, legalnie działającymi firmami. Jeśli zatem zależy Ci za tym, by Twoja transakcja przebiegła szybko, spawanie oraz bezproblemowo, pod spodem znajdziesz zestawienie kilku najbardziej popularnych stron, na których możliwe jest dokonanie zakupu Bitcoina bez konieczności weryfikacji.

Bitcantor

Wśród bezpiecznych miejsc, w którym można wykupić Bitcoina, znajduje się między innymi Bitcantor, czyli internetowy kantor, służący do zakupu kryptowalut. Aktualnie w ofercie Bitcantoru znajdują się trzy popularne kryptowaluty (Bitcoin, Litecoin i Ethereum). To, o czym warto wiedzieć, mówiąc o Bitcantorze to fakt, że jest to w stu procentach polska firma. Decydując się na korzystanie z Bitcantoru, wspierasz zatem polskim inwestorów oraz przedsiębiorców otwierających rynek na waluty internetowe. Dużym plusem tej strony jest fakt, że działa ona 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, dzięki czemu to Ty decydujesz, kiedy chcesz dokonać transakcji. Bitcantor jest dobrą opcją dla osób, które chcą spróbować swoich sił na rynku kryptowalut. Wyżej wspomniany kantor internetowy, oferuje bowiem możliwość zakupu Bitcoina bez konieczności jakiejkolwiek rejestracji. Oznacza to, że transakcje mogą odbywać się zupełnie anonimowo. Anonimowe zakupy są jednak możliwe wyłącznie w momencie, w których ich równowartość nie przekracza 4000 złotych, jeśli zatem planujesz większy wydatek, założenie konta na tej platformie będzie konieczne. Decydując się na założenie konta, oprócz możliwości inwestycji większych pieniędzy zyskujesz również możliwość zapłaty za pomocą wpłaty ekspresowej Dotpay.

Jeśli chodzi o to, w jaki sposób odbywa się sam proces zakupu Bitcoina, to jest on niezwykle intuicyjny. Jedyne, co trzeba zrobić, to wybrać preferowaną przez siebie walutę oraz nacisnąć przycisk ,,Kup”. Po naciśnięciu przycisku zostaniesz przekierowany do drugiej strony, na której dokonasz płatności za swoje zakupy.

Local Bitcoins

Kolejną stroną, która zasługuje na wyróżnienie, jest Local Bitcoins, czyli firma, która pośredniczy pomiędzy prywatnymi osobami sprzedającymi dane kryptowaluty, a ich potencjalnymi klientami. Strona działa na zasadzie P2P, oznacza to, że skupia ona osoby, które mogą być zainteresowane produktami znajdującymi się w ofercie innych użytkowników, a następnie pomogą im dokonać transakcji. Jak łatwo można się domyślić, w momencie, w którym jest popyt oraz podaż na kryptowaluty, transakcje mogą się odbywać szybko oraz sprawnie, bez zbędnych formalności. Zakupy na tej platformie nie wymagają rejestracji, jednak niektórzy użytkownicy oczekują tego typu potwierdzenia, by zabezpieczyć swój interes. Podobnie jak w przypadku Bitcantoru, również na tej stronie panuje określony limit, do którego można przeprowadzać transakcje bez rejestracji. Na Local Bitcoins górną granicą jest 1000 euro – droższe zakupy wymagają założenia konta, a co za tym idzie również weryfikacji.

Bitomaty

Dobrą opcją na początek mogą być również Bitomaty. Jeśli interesujesz się kryptowalutami, na pewno słyszałeś o bankomatach na Bitcoiny, jeśli jednak takie określenie nigdy nie obiło Ci się o uszy, to musisz wiedzieć, że Bitomaty to odpowiednik tradycyjnych bankomatów, które swoim działaniem nieco przypominają stacjonarne kupowanie Bitcoinów na przykład w kantorze. Udając się do Bitomatu w celu sprzedaży Bitcoina, możesz liczyć na natychmiastową wypłatę gotówki. Wiele nowoczesnych urządzeń posiada również funkcję zakupu Bitcoina, jednak tego typu Bitomatów jest zdecydowanie mniej. Aby dokonać tego typu operacji, należy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlająca się na ekranie urządzenia. Cały proces potrwa zaledwie kilka minut, jednak dużym minusem tej metody jest niewątpliwie wysoka prowizja, którą pobiera urządzenie.

Binance

Binance to nic innego jak internetowa giełda kryptowalut. Decydując się na korzystanie z tej strony, należy zdawać sobie sprawę z tego, że konieczna będzie rejestracja. Zakładając konto, nie trzeba jednak weryfikować swojej tożsamości, dlatego cały proces odbywa się niezwykle szybko oraz sprawnie. Aby założyć indywidualne konto w Binance, należy podać swój e-mail oraz ustawić hasło. Podając e-mail, warto podać aktualny adres, który najczęściej jest używany, ponieważ przy tworzeniu konta, strona może wysłać maila z linkiem weryfikującym chęć rejestracji. Po założeniu konta można zacząć swoją przygodę z giełdą, należy jednak pamiętać o tym, że transakcje możliwie do zrealizowania bez weryfikacji są nieco ograniczone. Weryfikacja swojej tożsamości jest konieczna w sytuacji, w której użytkownik zleca wypłatę większą niż równowartość 2 BTC na dobę lub jeśli transakcja ma zostać opłacona poprzez FIAT. Waluta FIAT obowiązuje między innymi w sytuacji, w której użytkownik chce sprzedać swoją kryptowalutę, a zyski z niej wypłacić w formie realnej waluty takiej jak PLN lub też EUR.


Kantor stacjonarny

Jedną z najbardziej klasycznych opcji jest zakup Bitcoina w tradycyjnych kantorze, który w swojej ofercie posiada również kryptowaluty. Udając się do kantoru stacjonarnego, warto mieć ze sobą portfel wirtualny, czyli dane konieczne do przelania kryptowaluty na Twoje konto (niektóre firmy oferują również możliwość zakupu wyżej wspomnianego portfela na miejscu). Podobnie jak strony internetowe, również kantory stacjonarne mają swoje ograniczenia transakcji bez weryfikacji, jednak najczęściej są one zależne od indywidualnego regulaminu firmy.

Paxful

Ostatnią stroną, o której tu wspomnimy, jest Paxful, czyli firma działającą na tej samej zasadzie, co wyżej wspomniana strona Local Bitcoins. Różnicą pomiędzy tymi dwoma przedsiębiorstwami jest to, że Paxful wymaga założenia indywidualnego konta, które jednak można założyć bez konieczności weryfikacji. Podobnie jak na stronie Local Bitcoins, również w tym przypadku osoby oferujące sprzedaż kryptowalut (w tym Bitcoina) mogą żądać weryfikacji od swoich potencjalnych klientów. Zakupów dokonuje się online, a niekiedy również na żywo, Paxful jest bowiem jedynie firmą pośredniczącą, która umożliwia osobom zainteresowanym kupnem lub sprzedażą możliwość poznania się. Zakupione przez Ciebie Bitcoiny oraz inne kryptowaluty zostaną automatycznie zdeponowane w portfelu kryptowalut. To, co warto wiedzieć to fakt, że Paxful udostępnia możliwości korzystania z wyżej wspomnianego portfela zupełnie za darmo. Jest to miły ukłon w stronę wszystkich początkujących użytkowników. Kolejnym plusem korzystania ze strony Paxful jest to, że można zaznajomić się ze wszystkimi dostępnymi ofertami bez konieczności zakładania konta. Dzięki temu możesz ocenić czy ta platforma jest odpowiednia dla Ciebie, nie wiążąc się z nią na dłużej. Dodatkowo Paxful pozwala na ,,zabukowanie” wybranej przez siebie transakcji na czas rejestracji. W praktyce oznacza to, że jeśli nie posiadasz jeszcze konta, a znalazłeś ofertę, która Cię interesuje, możesz rozpocząć transakcje, w której trakcie zostaniesz automatycznie przekierowany do rejestracji. W trakcie zakładania konta, wybrana oferta, należy tylko do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *