Jak kupić bitcoina w Żabce

przez | 1 września, 2022

Bitcoin to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych kryptowalut na świecie. Od dłuższego czasu jego kurs nie spada poniżej 90 000 zł i zapewne odnotuje jeszcze wiele spektakularnych wzrostów. Jeżeli więc zastanawiasz się nad tym, by zainwestować w zakup kryptowalut – całkiem możliwe, że jest to właściwa pora, by to zrobić. Jeszcze do niedawna kryptowalutę Bitcoin można było zakupić nawet w żabce. Tu pojawia się jednak pytanie, czy w dalszym ciągu jest to możliwe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Bitcoin w sklepach Żabka

W sieci można znaleźć wiele informacji na temat tego, jak wypłacić Bitcoina. W wielu z nich można znaleźć informację o dostępności kryptowaluty Bitcoin w sieci sklepów Żabka. Co więcej, to nie żart! Jak się bowiem okazuje, usługa ta była aktywa przez dłuższy czas. I, mimo iż obecnie zakup Bitcoinów w zacne nie jest możliwy – jeszcze do niedawna można było to zrobić w jednym ze sklepów Żabka. Miało to miejsce w 2015 r., kiedy na terenie całej Polski działało jednym aż 3 500 Żabek, czyli połowa tego, co obecnie. W dalszym ciągu można to jednak zrobić przy pomocy giełdy, specjalnych kantorów, automatów itd.

Wymiana oraz zakup Bitcoin w sieci sklepów Żabka były możliwe dzięki współpracy tej marki z giełdami kryptowalut BitMarket oraz BitBay. Usługa, która nie jest już aktywna, była jednak dostępna dla użytkowników tych serwisów, którzy zasilili oni swoje konta walutowe w sieci sklepów Żabka. Co ciekawsze, do dokonania zakupu BTC w Żabce, giełda ta nie wymagała nawet weryfikacji posiadanego konta bankowego. Do kupienia kryptowaluty wystarczyło jedynie udać się do najbliższego sklepu Żabka, a następnie wpłacić do kasy gotówkę.

Jak można było kupić Bitcoin w Żabce?

Kupowanie kryptowaluty Bitcoin w sklepach Żabka było bajecznie proste. Cała procedura była maksymalnie uproszczona i wymagała jedynie wcześniejszego zarejestrowania się w BitMarket. Jak zatem wyglądał cały ten proces? Pierwszym krokiem było wejście na stronę giełdy BitMarket.pl, gdzie w panelu należało wejść w zakładkę “Wpłać PLN”. W kolejnym oknie należało podać niezbędne dane, a w polu “Zapłać gotówką” należało wpisać kwotę, po czym strona generowała kupon. Po jego wydrukowaniu można było udać się do najbliższej Żabki i dokonać wpłaty. Ponadto kupon ten można było zrealizować w sklepach Żabka na terenie całego kraju.

Kupno BTC w Żabka – jak to działało?

Pierwszy zakup kryptowaluty w sklepach Żabka można było dokonać po rejestracji na stronie BitMarket.pl oraz wypełnieniu krótkiego formularza rejestracyjnego. Nabywca Bitcoina musiał więc podać niektóre, podstawowe dane osobowe, np. imię, nazwisko oraz adres zamieszkania również podania numeru PESEL i telefonu kontaktowego. Co ciekawe, strona nie wymagała jednak podawania informacji takich jak konto bankowe. Po wypełnieniu formularza i zakończeniu rejestracji użytkownik giełdy BitMarketu otrzymywał swój indywidualny numer KIK, czyli Kartę Identyfikacyjną Klienta. Numer ten mógł on wykorzystać w przyszłości do wygenerowania kolejnych kuponów, na których podstawie mógłby zakupić Bitcoiny w Żabce. Na tej samej zasadzie można było również wygenerować podobny kupon na giełdzie kryptowalut BitBay.

Z kuponem BTC w Żabce – co dalej?

Wygenerowany za pośrednictwem BitMarket lub BitBay kupon należało wydrukować, a następnie zabrać do Żabki. Można go było zrealizować we wszystkich sklepach Żabka w całej Polsce. Po przekazaniu obsłudze kuponu trzeba również było podać numer KIK oraz odliczoną gotówkę. Następnie dochodziła do zawarcia transakcji, która w ciągu kolejnych 48 godzin pojawiała się na koncie w Bitbay lub BitMarket.

Jak długo trzeba było czekać na Bitcoiny kupione Żabce?

Jak zastrzegały sobie giełdy – Bitociny miały pojawiać się na koncie w ciągu kolejnych 48 godzin od zawarcia transakcji. Niestety jednak w niektórych przypadkach trwało to trochę dłużej. Wszystko przez to, że Żabka zastrzegła sobie prawo do realizowania wpłat w ciągu 3 dni roboczych. Transakcje na zakup BTC w Żabce, które realizowano przed weekendem, pojawiały się w systemie dopiero po kilku dniach.

Ile kosztował zakup Bitcoin w sklepach Żabka?

Sieć sklepów Żabka zastrzegła sobie również rpawo do pobierania niedużej prowizji za dokonywane transakcje. Dlatego też przy zakupie Bitcoinów za kwotę do 500 zł, sklep pobierał niedużą prowizję w wysokości 2%, czyli kwoty 1,89 zł. W przypadku większych sum prowizja ta wynosiła natomiast 0,4% wartości całej transakcji. Biorąc wiec pod uwagę, że jednorazowo w sklepach Żabka można było zakupić Bitcoinów za 2 000 zł – prowizja za zakup kryptowaluty w Żabce mogła wynosić maksymalnie 8 zł. Nie ulega więc wątplwiości, że rozwiązanie to było bardzo korzystne dla osób, które planowały zakup kryptowaluty.

Za jaką kwotę można kupić Bitcoiny w sklepach Żabka?

Jak więc widać, procedura zakupu kryptowaluty Bitcoin w Żabce nie była skomplikowana. Wystarczyło bowiem zarejestrować się w serwisie BitMarket lub BitBay, a następnie wygenerować kupon. Co więcej, mógł on opiewać na dowolną kwotę – obie giełdy umożliwiły sprzedaż Bitcoinów w Żabce na kwoty od kilku do 2 000 złotych. Serwisy nie definiowały kwoty minimalnej, aczkolwiek nie można było wykonać zakupu powyżej kwoty maksymalnej. Możliwe było jednak wykonanie kilku transakcji jednego dnia. Większe sumy Bitcoinów można było wiec kupić z Żabce, rozbijając przelewy na kwoty do 2 000 zł.

Czy warto było kupować Bitcoin w Żabce?

Mimo iż na początku zakup Bitcoina w Żabce mógł wydawać się procesem dość skomplikowanym – w rzeczywistości jednak był on dość dużym udogodnieniem. Przede wszystkim pozwalał on w bardzo szybki sposób kupować kryptowalutę w jednym z największych sklepów spożywczych. Dzięki temu dostęp do Bitcoina mógł uzyskać każdy – wystarczyło się jedynie zarejestrować na giełdzie BitBay lub BitMarket. Niestety pomimo wielu zalet, system kupowania Bitcoinów z Żabce miał również jedną wadę – limit transakcji. Poza tym można śmiało stwierdzić, że był to wygodny i niezwykle prosty sposób nabywania kryptowaluty. Niestety jednak obecnie kupowanie BTC w Żabce nie jest możliwe.

Czy zakup bitcoinów w sklepie Żabka jest możliwy?

Niestety na chwilę obecną zakup kryptowaluty Bitcoin w placówkach Żabki nie jest możliwy. Nie oznacza to jednak, że nie da się kupić kryptowalut w zwykłych sklepach. Jak zatem to zrobić? Z pomocą przychodzi Cryptoterminal, czyli fizyczne urządzenie, które umożliwia prowadzenie mobilnego kantoru wymiany kryptowalut. Urządzenie to przypomina zwykły terminal płatniczy. W przeciwieństwie do niego pozwala jednak na zakup lub sprzedaż Bitcoinów po aktualnych cenach. Co więcej, Cryptoterminal pozwala również na obrót kryptowalutą w niemal każdym miejscu na świecie. Z każdym kolejnym rokiem urządzenie to zdobywa również coraz większą popularność. Siegają po nie zarówno zakłady fryzjerskie, restauracje, jak i wiele innych punktów usługowych, które chcą sobie zapewnić dodatkowy dochód. A jak można zaobserwować – płatności w kryptowalutach przybywa coraz więcej.  

Dlaczego obecnie nie można kupić Bitcoina w Żabce?

Tak jak wielokrotnie już podkreślaliśmy – niestety na chwilę obecną nie można dokonać zakupu Bitcoina w sklepach należących do siecii Żabka. Zaprzestano tego kilka lat temu, po tym, jak  do prokuratury skierowano zawiadomienie o podejrzeniu prowadzenia nieuprawnionej działalności usług płatniczych przez wyżej wymienione kryptogiełdy. Oskarżenie te wystosowała Komisja Nadzoru Finansowego. Warto jednak zauważyć, że sprawa ta została już dwukrotnie umorzona – z powodu braku dowodów. W efekcie tych oskarżeń niestety doszło jednak do wycofania sprzedaży Bitcoin w Żabce. Aktualnie więc nie kupi się kryptowaluty w tej sieci handlowej. Wszystko wygląda również na to, że sieć sklepów Żabka nie powróci już do sprzedaży Bitcoina. Głównie ze względu na skandal, jaki wybuchł w 2018 r. po tym, jak do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu prowadzenia nielicencjonowanych usług płatniczych. Z pomocą przychodzi jednak Cryptoterminal, który pozwala na obrót kryptowalutami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *