Kryptowaluty i Bitcoin- jak zacząć, jak kupić?

przez | 14 czerwca, 2021

Nie wiesz, od czego zacząć z kryptowalutami? Jak przygotować się do kupna Bitcoina, czy inwestowania w wirtualne waluty? To pytania, które nurtują coraz więcej osób. Coraz częściej mówi się, że kryptowaluty to przyszłość finansowa ludzi. Proste i anonimowe płatności, globalizacja waluty, to zalety kryptowalut, o których trudno zapomnieć. Polacy mają coraz większą świadomość finansową, co oznacza, że gotowi są zdobywać więcej informacji o inwestycjach, które nie są tak popularne, jak złoto.

Jak zacząć z kryptowalutami? Jak bezpiecznie inwestować w kryptowaluty? Co musisz wiedzieć jako osoba, która dopiero zaczyna interesować się Bitcoinem oraz innymi kryptowalutami? Właśnie na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, dlatego zachęcamy do dalszej lektury.

Potrzebne narzędzia – jak bezpiecznie zacząć z kryptowalutami?

Inwestując pieniądze w kupno kryptowalut, warto zadbać o to, by cały proces nie tylko był dla ciebie korzystny finansowo, ale przede wszystkim bezpieczny pod każdym względem. Okazuje się, że twoja przygoda z kryptowalutą powinna zacząć się jeszcze zanim kupisz pierwszego Bitcoina. Z jakich narzędzi warto skorzystać, stawiając pierwsze kroki w świecie kryptowalut?

Przechowywanie kryptowaluty, a także wykonywanie wszystkich transakcji, okaże się dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze, jeśli założysz darmowy portfel kryptowalut. Portfel kryptowalut pozwala przechowywać prywatne klucze kryptowalut, które stanowią zabezpieczenie wirtualnej waluty. Jaką formę może mieć portfel kryptowalut? Wybór zależy od twoich preferencji, na rynku znaleźć można portfele fizyczne w formie urządzeń, aplikacji na telefon, strony na przeglądarce internetowej, a także pod postacią programu instalowanego na komputerze. Jaki portfel kryptowalut możemy polecić? Zdecydowanie jednym z najłatwiejszych rozwiązań będzie skorzystanie z portfela ktyptowalut online. Jeśli lubisz mieć zawsze wszystko pod kontrolą i móc stale zarządzać swoim portfelem, z pewnością warto zdecydować się na portfel umożliwiający zainstalowanie aplikacji na telefonie. Pamiętaj, że portfel kryptowalut gwarantuje ci bezpieczeństwo, a samo założenie portfela nie wymaga wielu formalności.

Kiedy kupić BTC lub inną kryptowalutę?

Z pewnością zastanawia cię, jak i gdzie kupić Bitcoina, zanim jednak rozważysz wszystkie możliwości, czy wybierzesz jedną z polecanych giełd kryptowalut, warto poświęcić kilka minut na zastanowienie się nad tym, kiedy kupić BTC, czy inną kryptowalutę? W jakich okolicznościach warto zainwestować oszczędności, licząc na to, że twoja inwestycja się zwróci? Nie ma uniwersalnej porady, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kurs kryptowalut zmienia się w czasie rzeczywistym, co pozwala odnotować duże różnice w cenie konkretnej kryptowaluty nawet w ciągu jednego dnia. Decydujesz się na kupno Bitcoina? W takim razie warto śledzić aktualne notowania na giełdzie i zaczekać na moment, gdy za BTC zapłacisz możliwie jak najmniej.

Interesując się wirtualnymi walutami, warto pamiętać, że cała inwestycja może okazać się długoterminowa, szczególnie jeśli zdecydujesz się na kupno kryptowaluty, która w danym momencie ma bardzo atrakcyjną cenę, ale jednocześnie nie jest dobrze znana na rynku. Korzystaj z narzędzi, które pomogą ci na bieżąco monitorować zmiany cen na giełdzie, korzystaj z poradników dla osób inwestujących w kryptowaluty. Poświęcając swój czas, będziesz w stanie zyskać cenną wiedzę, dzięki czemu twoja inwestycja z pewnością się zwróci.

Ile pieniędzy zainwestować? Jak zacząć inwestować?

Zaczynasz inwestować w Bitcoina i nie wiesz, jaką kwotę przeznaczyć na kupno kryptowaluty? Pamiętaj, że inwestując w kryptowaluty, musisz mieć świadomość tego, że to inwestycja ryzykowna. Nikt nie jest w stanie dać ci gwarancji, że nie stracisz części swoich oszczędności, a sama inwestycja przyniesie wyłącznie zyski. Mając taką wiedzę, warto ostrożnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Inwestując w kryptowaluty, zastanów się, ile faktycznie masz oszczędności, pamiętaj, by zróżnicować swoje inwestycje, zapewniając sobie bezpieczeństwo i szansę na zysk. Część pieniędzy warto ulokować bez ryzyka, a pozostałe pieniądze przeznaczyć na inwestycję w kryptowaluty.

Daj sobie czas na zapoznanie się z rynkiem kryptowalut, powoli  rozważnie decyduj o swoich oszczędnościach. Zbieraj informacje, poświęć czas na analizę cen interesujących cię kryptowalut, sprawdź historię kursu Bitcoina. Wszystko to pomoże ci skutecznie i bezpiecznie zainwestować twoje pieniądze.

Polecana giełda kryptowalut

Rosnąca popularność wirtualnych walut przyczynia się do tego, że na rynku pojawia się coraz więcej giełd kryptowalut, a osoby stawiające pierwsze kroki w świecie Bitcoina mają wiele wątpliwości, również tych, związanych z wyborem najlepszej giełdy. Gdzie kupić Bitcoina lub inną kryptowalutę? Szczerze zachęcamy do sprawdzenia najpopularniejszej Polskiej giełdy kryptowalut, jaką jest BitBay, która cieszy się dużym uznaniem polaków zajmujących się kryptowalutami. To giełda gwarantująca bezpieczeństwo transakcji, a także dająca możliwość kupienia popularnych kryptowalut z pomocą złotówki. Zakładając konto na giełdzie BitBay, należy liczyć się z koniecznością dokładnej i dwuetapowej weryfikacji tożsamości. Liczysz na kupno Bitcoina bez formalności związanych z uzyskaniem wszystkich funkcji na giełdzie? W takim razie być może dużo korzystniejszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie oferta Binance. To największa giełda międzynarodowa, która gwarantuje możliwość kupna jednej z ponad 150 kryptowalut bez weryfikacji konta. Binance oraz BitBay pozwalają na skorzystanie z giełdy w języku polskim, użytkownicy obu giełd mogą także zakupić kryptowalutę z pomocą złotówek, co oczywiście jest ogromną zaletą.

Jaką giełdę wybrać? Pamiętaj, że możesz założyć dwa konta i z czasem wybrać tę giełdę, która będzie dla ciebie atrakcyjniejsza. Warto jednak pamiętać, że BitBay oferuje wsparcie użytkowników w języku polskim, co oczywiście, może okazać się kluczowe dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *