Archiwum kategorii: Wiadomości

Akceptacja kryptowalut w Rosji

przez | 12 września, 2022

W związku z pogarszającym się stanem rosyjskiej gospodarki przez nałożone na nią sankcje, Bank Rosji ma zamiar umożliwić zapłatę kryptowalutami za transakcje międzynarodowe. Zmiana stanowiska Rosji wobec kryptowalut Od kliku miesięcy obserwuje się dyskusje na temat dopuszczenia internetowej waluty do obiegu. Aleksiej Moisejew, wiceminister finansów, przekazał, że wraz z Bankiem Rosji pracują oni nad ustawą mającą… Czytaj dalej »

CryptoCom chce wycofać się z umowy sponsorskiej w Lidze Mistrzów UEFA

przez | 12 września, 2022

Powód wycofania się z umowy, firma podała problemy regulacyjne, z jakimi boryka się na niektórych rynkach europejskich, które mogą utrudniać jej handel i inne usługi. Powołując się na problemy prawne, CryptoCom z siedzibą w Singapurze zrezygnował z umowy sponsorskiej o wartości 495 milionów dolarów zawartej z Ligą Mistrzów Unii Europejskiej Związku Piłki Nożnej. Firma kryptowalutowa, która oferuje między innymi… Czytaj dalej »

Milion Brazylijczyków posiada kryptowaluty

przez | 12 września, 2022

Na całym świecie wzrasta dostępność zakupu kryptowalut. Eksperci, a także zwykli ludzie zastanawiają się czy wzrośnie ich znaczenie, czy tradycyjny fizyczny pieniądz będzie się tak mocno trzymał. Co jakiś czas publikowane są różne badania i sensacje w temacie kryptowalutjak np. kupno i sprzedaż po wielu latach z wielokrotnym wzrostem wartości. Jak to wygląda w Brazylii ?… Czytaj dalej »

Liczba inwestorów kryptowalutowych drastycznie rośnie

przez | 8 września, 2022

Londyńska giełda kryptowalut Bitstamp zleciła sprawdzenie stosunku do krypto w 23 krajach. Wyniki są interesujące z wielu względów. Pomimo znacznego spadku dynamiki rynku według badania Crypto Pulse sektor kryptowalut w Stanach Zjednoczonych nadal cieszy się niesłabnąca popularnością. Badania obejmowało 28 000 inwestorów zarówno detalicznych, jak też instytucjonalnych. Potrzeba większej edukacji Nie znaczy to jednak, że ankietowani… Czytaj dalej »

Zdradliwy Google Translate wydobywa kryptowaluty na ponad 100 tys. komputerach

przez | 8 września, 2022

Google Translate to złośliwe oprogramowanie, które wykorzystuje moc obliczeniową zainfekowanych sprzętów do wydobywania Monero(XMR). Monero to wiodąca kryptowaluta, która skupia się na prywatnych i odpornych na cenzurę transakcjach. To jedyna kryptowaluta, w której każdy użytkownik ma być w domyśle anonimowy. Transakcje Monero są poufne i niemożliwe do śledzenia. Kto za tym stoi ? Zespół badawczy… Czytaj dalej »

Gry tworzą już ponad połowę zastosowania branży blockchain

przez | 7 września, 2022

Branża gier odpowiada, zgodnie z danymi z sierpnia, za nieco powyżej 50% aktywności w branży blockchain, co wiąże się z setkami milionów transakcji. Świeżo powstały raport od DappRadar daje do zrozumienia, że gry trwają na pozycji cennego organu w branży blockchain. Według  opublikowanego ostatnio raportu, w sierpniu sektor gier przekroczył wartość za około 50,51% wykorzystania… Czytaj dalej »

Pule na Ethereum

przez | 5 września, 2022

Coraz większą popularność zyskują obecnie różnego rodzaju kryptowaluty. Fakt ten wynika z możliwości uzyskania dość dużego zarobku w niedługim czasie dzięki nim. Wystarczy posiadać fundusze inwestycyjne i orientować się w warunkach panujących na rynku. Inwestycja w jedną z kryptowalut, Ethereum był niezwykle popularnym sposobem wśród różnej maści inwestorów nieposiadających zbyt dużych środków inwestycyjnych na uzyskanie… Czytaj dalej »

“Kryptowaluty staną się stabilne kursowo” – twierdzi kanadyjski programista i współzałożyciel Ethernum Vitalik Buterin

przez | 5 września, 2022

Kryptowaluty stabilne jak złoto? Prognoza twórcy Ethernum W najnowszym wywiadzie udzielonym obserwatorowi finansowemu Noahowi Smithowi, jeden z najbardziej znanych współzałożycieli Ethernum, programista i współzałożyciel Bitcoin Magazine – Vitalik Buterin prognozuje stabilizację na rynku kryptowalut. W rozmowie podkreśla swoje zaskoczenie, iż trend spadkowy Bitcoina nie zaczął się wcześniej. Jak sam podkreśla, spodziewał się bessy na rynku… Czytaj dalej »

Platforma kryptowalut Crypto.com nieumyślnie przelała klientce 10,5 mln dolarów

przez | 3 września, 2022

Platforma kryptowalut Crypto. com nieumyślnie przelała klientce 10,5 mln dolarów. Odkrycie błędu zajęło 7 miesięcy. Jak do tego doszło? Firma Crypto.com z siedzibą w Singapurze jest jedną z największych na świecie platform zajmującą się handlem kryptowalutami.  Platforma kryptowalut Crypto. com przez nieuwagę przekazuje kobiecie z Melbourne 10,5 mln dolarów.  W grudniu 2021 roku firma miała… Czytaj dalej »

Wzrost trudności wydobycia Bitcoina o 9%

przez | 3 września, 2022

Kopanie bitcoina – czy każdy może się tego podjąć? Z samego początku wyjaśnijmy, dla nowych w tym interesie lub tych, którzy dopiero zaczęli się interesować, na czym polega kopanie bitcoinów. Wymaga ono minimum czasu oraz dowolnego urządzenia. Aby zacząć kopać kryptowaluty musisz wykorzystać protokoły “brute force”. Aby to zrobić potrzebujesz tylko i wyłącznie swojego komputera… Czytaj dalej »