Jordan Belfort przyznaje, że mylił się w kwestii Bitcoina

przez | 31 sierpnia, 2022

Jordan Belfort to były właściciel domu maklerskiego Stratton Oakmont. Został oskarżony o oszustwa finansowe i skazany na karę pozbawienia wolności. Swoje wspomnienia zebrał w biografii pt. “Wilk z Wall Street”, która była inspiracją do nakręcenia wielokrotnie nagradzanego filmu. Obecnie Belfort zajmuje się prowadzeniem wykładów motywacyjnych, szkoleń korporacyjnych oraz doradztwem indywidualnym. Jest jednym z inwestorów, którzy z przeciwników kryptowalut stali się ich entuzjastami, podobnie do Marka Cubana i Kevina O’Leary’ego.

Zaledwie kilka dni temu Jordan Belfort przyznał się do błędu w ocenie Bitcoina. Odniósł się do sytuacji, kiedy w 2017 roku mówił: “Bitcoin prędzej czy później całkowicie straci wartość. Posiada wiele znamion oszustwa i najprawdopodobniej nim jest“.

WILK Z WALL STREET MYLIŁ SIĘ W OCENIE BITCOINA

27 sierpnia bieżącego roku w wywiadzie z portalem Yahoo Finance przyznał, że mylił się, tłumacząc, że kiedy wygłaszał to stwierdzenie, darzył kryptowaluty nienawiścią, ponieważ rynek był pełen oszustw. Co więcej, jak sam mówił, nie przyjrzał się istocie jego działania wystarczająco dobrze. Przyznał również, że jego opinia na temat Bitcoina w ciągu ostatnich kilku lat całkowicie się zmieniła. Przyczynił się do tego między innymi spadek Bitcoina do 3000 dolarów w czasie krachu w 2018 roku. W wywiadzie dodał również: “To, co spowodowało zmianę mojego zdania, to kiedy Bitcoin się załamał i spadł do trzech tysięcy dolarów i wciąż zachowywał się jak wielomiliardowy rynek. Gdy ma miejsce krach to dzieją się rzeczy jak na Luna Terra i UST, a BTC się utrzymał i to była pierwsza rzecz, która sprawiła, że zacząłem się mu przyglądać“. Dodatkowym czynnikiem, który mógł przyczynić się do sceptycyzmu Wilka z Wall Street wobec Bitcoina, było potencjalne “zakazanie” go przez USA, co Chiny robiły już wielokrotnie. Jednak kilku senatorów i gubernatorów Stanów Zjednoczonych pracuje nad tym, by przepisy nie wpłynęły negatywnie na jego rozwój.

BITCOIN JEDYNIE JAKO DŁUGOTERMINOWA INWESTYCJA

Obecnie Wilk z Wall Street uważa, że Bitcoin może być długoterminową inwestycją, jednak nie należy oczekiwać, że inwestycja będzie zrealizowana w ciągu 12 lub 24 miesięcy. Jego zdaniem Bitcoin ma naprawdę mocne podstawowe fundamenty, dlatego inwestycje mogą być zrealizowane w ciągu 4 lub 5 lat. Dodaje także, że Bitcoin będzie na tyle dojrzały, aby handlować jak magazyn wartości. Jordan Belfort dodał, że jeśli chodzi o preferowane przez niego kryptowaluty, ufa jedynie Bitcoinowi Ethereum.

MNIEJSZE KRYPTOWALUTY NIOSĄ ZE SOBĄ WYSOKIE RYZYKO

Belfort wypowiedział się również na temat mniejszych kryptowalut: “Kryptowaluty z małą kapitalizacją rynkową, wow, możesz kupić je we właściwym czasie i zarobić ogromne, ogromne pieniądze. Ale z drugiej strony zawsze bawisz się na czyimś podwórku i to on jest gospodarzem“. Uważa, że jedynym, co można zrobić, to wejście bardzo wcześnie i zbieranie zysków, gdy jest to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *